Med

Včelařství Jaroslav Studeník, Jasenná

Jaroslav Studeník,                  Jasenná 290, 763 13 Vizovice    Tel.: +420 608 370 774                  E-mail: jstudenik@seznam.cz

S chovem včel začal Jaroslav Studeník v roce 1998 jako se zájmovou činností, která se postupem času a získáním zkušeností rozrostla do dynamicky se rozvíjejícího včelařského provozu. K dnešnímu dni chová 120 kmenových včelstev s produkcí do dvou tun medu. 

Med je čistý přírodní produkt, pocházející z Vizovických vrchů, obec Jasenná, která je vzdálena od průmyslových zón. Med splňuje podmínky normy Český med č. ČVS 1/1999, které jsou nezbytné pro používání registrovaného označení původu Český med. Medovicový med je tmavšího barvy, což je způsobeno rostlinnými barvivy, obsaženými v míze dřevin. V porovnání s květovými medy obsahují více fruktózy a dextrinů, ale především více minerálních látek a stopových prvků. Med má lahodnou vůni a chuť, což jej činí velmi oblíbeným. 

2018 - VALAŠSKÝ MED MEDOVICOVÝ
2018 - VALAŠSKÝ MED MEDOVICOVÝ

Jiří Jasenský

Jiří Jasenský,                                      Ke Skalce 312, 763 16 Fryšták

Tel.: +420 604 724 268                     E-mail: jasensky@seznam.cz

Včelař Jiří Jasenský včelaří od roku 2014 na svém včelím stanovišti 3 m nad zemí - střecha přístavku zahradního domku ve Fryštáku.

V České republice se včeličkám věnuje přibližně 53.000 včelařů. Jen malé procento z nich si však vybralo pro svá včelstva stanoviště umístěné na některé z mnoha střech bytových nebo nebytových budov. Tento typ včelaření má svoje výhody i nevýhody. Ale ti, kteří se mu věnují, jsou přesvědčeni, že výhody převažují. Se svými zkušenostmi se rádi dělí s ostatními střešními včelaři a proto se několik z nich rozhodlo založit Klub střešních včelařů. Hlavním posláním klubu je propagovat včelařství a speciálně tento typ včelaření mezi laickou, ale i včelařskou veřejností.

Balení dvoubarevného krémového medu obsahuje polovinu jarního květového pastovaného medu a druhá polovina je tvořena letním tmavším medem květovým, který je taktéž pastovaný. Významný vzhled tohoto balení je způsoben vertikálním plněním sklenic, což se ve výsledku  jeví jako neobvyklý pohled na celé balení s dělící rovinou dvou různých barev medu, ale i různých chutí v jednom balení.

2019 - MED DVOUBAREVNÝ
2019 - MED DVOUBAREVNÝ

2020